Başak Fuar

Çivril Tarım Fuarı, Çiftçilere Kapılarını Açıyor

Denizli’nin Çivril ilçesinde 14-17 Ekim 2023 tarihleri arasında Tarım, Hayvancılık Makinaları Teknoloji ve Yem Fuarı yapılacak.

Denizli’nin Çivril ilçesinde ikinci kez Tarım, Hayvancılık Makinaları Teknoloji ve Yem Fuarı gerçekleşecek.  14 – 17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, Çivril Kapalı Pazar yerinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Tarım, Hayvancılık Makinaları Teknoloji ve Yem Fuarı öncesi konuşan, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “İlçemiz sadece nüfusuyla değil, sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin yanında tarım ve

ekonomisiyle de bölgemizin en büyük ilçelerinden biridir. İlçe ekonomimizin % 80’i tarıma dayanmaktadır.. Meyvecilik ilçe ekonomimizin lokomotifidir. Tarımsal alanda yürüttüğümüz çalışmaları üst seviyeye çıkarmak için ilçemizde Ziraat Fakültesi kurduk. Bölgemizde yetiştirilmekte olan elmanın değerlendirilmesi için kadın kooperatifi kurduk. Kooperatifin yanında tarımın sanayiye geçmesi içinde çalışmalar başlatıyoruz. İlçemizde sanayi bölgesine ihtiyaç vardı. Bununla ilgili planlama çalışmalarına başladık. Yer seçimine ilişkin kurul toplantısı gerçekleştirdik. Bu proje ile birlikte Çivril’de organize sanayi bölgesine kavuşup tarımsal sanayinin de önü açılmış olacak. İlçemizde tarımsal üretimin yanında hayvancılıkta önemli bir yer tutmaktadır. İlçemizde geniş ve verimli arazilerin olması dolayısıyla tarihin her döneminde yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bizlerde ilçe ekonomisine katkı sağlamak için 14-17 Ekim tarihleri arasında Çivril’imizde fuarlar, etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu yılda ikincisini gerçekleştireceğimiz Tarım, Hayvancılık Makinaları Teknoloji ve Yem Fuarı’na herkesi bekliyoruz. Şimdiden Fuarımızın Çivril’imize, Denizli’mize bölgemize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: https://www.haberdenizli.com/civril-tarim-fuari-ciftcilere-kapilarini-aciyor